Персональний сайт Валентина Бугрима   
 
>> Новини Business Біографія Кар'єра Публікації Книги Фотогалереї Лінки Контакти
 
 

Адветоріал, реклама...

Валентин Бугрим

 

Останнім часом в інформаційно-комуніктивній діяльності України спостерігаємо відносно нові явища, які обумовлені соціально-економічними та політичними видозмінами. Цілком закономірно, що вони перекочували до нас із Заходу, де існували вже по 50-200 років. Отже, спробуємо з'ясувати їх українську суть.

Адветоріал. Це жанр журналістики в країнах Європи і Америки, суть якого полягає в тому, що він займає проміжне місце між рекламним повідомленням і редакційною статтею. Тобто, - адветоріал - це матеріал комерційного характеру, в якому пропагується товар, послуга чи ідея засобами реклами і журналістики. Адветоріал має кілька специфічних переваг. По-перше, він виносить матеріал (власне рекламного змісту) з розділу чи рубрики, де нагромаджено одне на одному рекламні оголошення. По-друге, розміщує рекламну інформацію в сприятливіше для неї середовище, як правило туди, де розглядається проблема, яку можна вирішити за допомогою пропонованого товару чи послуг. По-третє, він довше "живе", оскільки розміщений в журналістській частині видання, "зав'язаний" на проблемі і носить інформаційно-практичний характер. Адветоріал освоюють такі видання як "Посредник", "Голос України", "Известия".

Реклама. Це комерційний синтез практики, науки і мистецтва, в якому спонукально подано товар, послугу, ідею, з метою впровадження в індивідуально-масову свідомість будь-якою формою комунікації для задоволення або формування споживчої потреби чи необхідності. Тобто, реклама, це передусім, платна (комерційна) комунікація з чітко названим рекламодавцем, його продукцією і реквізитами. Реклама - це не просто інформування про товар, а насамперед, стимулююче подання його. Синтез практики, науки і мистецтва означає, що даний твір створюється ресурсами і засобами зазначених видів людської діяльності і розраховується на раціональний та емоційний вплив. Як правило, реклама має моноспрямованість: від рекламодавця через певну форму чи жанр і носія до об'єкту впливу - масову і рідше індивідуальну аудиторію. Стимулювання продажу товару здійснюється будь-якою формою комунікації, тобто безпосередньою і опосередкованою. Ясна річ, що завдання у кожного рекламного матеріалу цілком конкретне, але в цілому реклама спрямована на стимулювання реалізації продукції. В цьому і полягає її комунікативна прагматика. Водночас реклама може виконувати інформаційну, просвітницьку, естетичну, економічну, соціальну та іншу роль.

 


© Бугрим В.В. Телерадіовісник України: Інформаційно-методичний збірник. Вип. 6. К.: Укртелерадіокомпанія, 1994. - С. 43-45

 

Повернутися до списку публікацій

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Нагору цієї сторінки Титульна сторінка сайту Контактна інформація
 
 

Усі права на текстові матеріали, котрі вміщені на цьому сайті, належать Валентину Бугриму і охороняються згідно із законодавством України. Будь-яке відтворення їх у друкованому чи електронному вигляді можливе тільки за згодою автора. У разі використання матеріалів, гіперпосилання на www.bugrym.com є обов’язковим.

Copyright © Бугрим В.В.